Усталене лідерство: українські парастрілки п’ятий день поспіль – перші на кубкові світу

Завершився п’ятий змагальний день кубку світу, який вже вп’яте закріпив лідерську позицію України, знову принісши збірній команді України з кульової стрільби  “золото” та “срібло”. Отож, за підсумком цього змагального дня, в доробку українськиїх паралімпійців – 10 медалей: 5 золотих, 4 срібних та 1 бронзова, а також – рекорд Європи!

Перший фінал цього дня – і Щетнік Ірина здобуває таке бажане золото у вправі R2 (стрільба з пневматичної гвинтівки на 10 метрів стоячи, клас SH1, жінки). У напруженому та видовищному фіналі Ірина здобула перевагу лише на 0,3 очка над своєю суперницею з Індії.

У наступній вправі цього змагального дня – R4 (стрільба з пневматичної гвинтівки на 10 метрів стоячи, клас SH2, змішана дисципліна) одразу троє наших спортсменів брали участь у фіналі. У підсумку, Плакущому Віталію вдалось здобути срібну медаль – він впевнено пройшов фінал, лідируючи та тримаючи відрив від суперників. Наприкінці фіналу, боротьба за першість тривала між нашим спортсменом та спортсменом з Італії, і після завершального пострілу фіналу – глядачі побачили однаковий результат у обох спортсменів. Тож, за правилами змагань, залишався вирішальний один постріл, так звана «перестрілка», в якій наш спортсмен поступився супернику з Італії. Надзвичайно напружена боротьба, надзвичайно яскрава перемога!

Також, потужний результат показала Теліженко Анастасія, яка на других своїх міжнародних змаганнях (перші були ще в часи до пандемії в 2019 році), посіла 4 місце у вправі R4, поступившись лише 0,2 очка третьому місцю. Ковальчук Василь посів шосте місце у фіналі.

На черзі – ще два дні змагань. Ще дужче вболіватимемо за нашу збірну!

Нагадаємо, що цей кубок світу зібрав близько 120 спортсменів з 24 країн світу, та проводиться за безпрецедентних заходів безпеки, що включають не тільки проживання команд окремо одна від одної на території закритого готельного комплексу, з неможливістю сполучення з зовнішнім світом (окрім як виїзду на тренування та змагання), але й ПЛР тестування кожні 48 годин перебування в ОАЕ та заходи з запобігання поширенню COVID-19 на стрільбищі.

Від збірної команди України участь у світовому стрілецькому кубку беруть 10 спортсменів, 7 з яких вже здобули кваліфікаційні ліцензії для НПК України на Ігри Токіо 2020.

Спортсмени змагатимуться до 24 березня в кінно-стрілецькому та гольф-клубі “Аль-Айн”, (Equestrian, Shooting & Golf Club,) – у тому самому тирі, який прийме наступний чемпіонат світу в 2022 році. Змагання транслюватимуться наживо на фейсбук-сторінці Національного паралімпійського комітету України: https://www.facebook.com/NationalSportsCommitteeOfTheDisabledOfUkraine/

Дивимось та вболіваємо за нашу стрілецьку команду!!! Слідкуйте за оновленнями (як тільки буде трансляція – вона атоматично з’явиться на нашій сторінці)!