Українські стрілки вибороли вже 10 медалей міжнародного турніру з кульової стрільби

Із 10 нагородами  – 3 золотих, 4 срібних та 3 бронзових медалей – дійшла, практично, до екватора змагань міжнародного турніру з кульової стрільби у Ганновері, Німеччина, національна паралімпійська збірна команда України. У турнірі, що триває з 02 по 13 травня 2019 року, беруть участь 190 спортсменів з 31 країни.

У перший день змагань Василь Ковальчук у вправі R5 (стрільба з пневматичної гвинтівки на 10 м лежачи, клас SH2) завоював срібло.

У другий день змагань у вправі R4 (стрільба з пневматичної гвинтівки на 10 м стоячи, клас SH2) одразу два наші спортсмени завоювали медалі: Василь Ковальчук – срібло, Віталій Плакущий – бронза. Також у цій вправі команда у складі Ковальчука Василя, Матафонова Юрія та Плакущого Віталія виборола золото. В цей же день у вправі R6 (стрільба з малокаліберної гвинтівки на 50 м лежачи, клас SH1), наші спортсмени (Дорошенко Андрій, Стоєв Юрій та Щетнік Ірина) посіли друге місце у заліку команд цієї дисципліни.

Після третього дня змагань скарбничка української команди поповнилась одразу чотирма медалями. У вправі пістолет мікст (стрільба на 10 м з пневматичного пістолета) наша команда у складі Денисюка Олексія та Ляху Ірини здобула бронзу. До речі, наші спортсмени змагались за медалі в одній вправі з спортсменами-олімпійцями. У вправі R9 (стрільба з малокаліберної гвинтівки на 50 м лежачи, клас SH2) перемогу святкував Плакущий Віталій, який виборов золото у боротьбі за першість з Василем Ковальчуком. Таким чином, українські спортсмени домінували в цій вправі, і не тільки в особистій першості, але і в командному заліку. Команда у складі Ковальчука Василя, Матафонова Юрія, Плакущого Віталія стала першою. Підтримав медальний запал і Дорошенко Андрій, виборовши в останній вправі дня бронзу – у напруженому фіналі R1 (стрільба з пневматичної гвинтівки на 10 м стоячи, клас SH1).

Таким чином, після трьох днів змагань у доробку збірної команди України вже 10 нагород – 3 золотих, 4 срібних та 3 бронзові медалі. Попереду ще чотири дні змагань, і за команду активно підтримуватимуть партнери Національного паралімпійського комітету  України- компанії lifecell  та Воля.

Нагадаємо, що змагання у Ганновері є щорічним міжнародним турніром, який є насправді інклюзивним, адже у змаганнях у відповідних вправах можуть брати участь спортсмени-паралімпійці, дефлімпійці та олімпійці.