Тріумфальна паралімпійська збірна команда з зимових видів спорту: зустріч на рідній землі

Увечері 26 лютого в терміналі D аеропорту “Бориспіль” зустрічали національну паралімпійську збірну команду з лижних перегонів та біатлону, що тріумфально виступила на чемпіонаті світу, який з 15 по 24 лютого проходив у канадському місті Принс Джордж. Доробок команди: 42 високі нагороди, серед яких 9 золотих, 16 срібних та 17 бронзових медалей та стійка лідируюча позиція на чемпіонаті світу! У всі 7 змагальних днів чемпіонату світу українські паралімпійці ні разу не поступились першим місцем жодній із 17 країн-учасниць! Свою перемогу на чемпіонаті світу українські паралімпійці присвятили усім політв’язням та військовополоненим, яких тримають у полоні в Російській Федерації. Сьогодні, по поверненню з Канади, національна паралімпійська збірна команда України підписала і передала листи підтримки 24-м військовополоненим-морякам. Це та команда ( у більшому своєму складі) що у Сочі-2014 бойкотувала на території країни-агресора анексію РФ Криму! Та команда, що скандувала щодня там: «Україні-мир!» Нехай уся конкурентна боротьба відбувається лише в одній площині, в одній сфері – у спорті, кажуть спортсмени-паралімпійці. Хай буде мир у всьому світі, а всі полонені живими та здоровими повернуться у рідні домівки! Збірну команду зустрічали президент Національного комітету спорту інвалідів України, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, заступник Міністра молоді і спорту України Микола Даневич, начальник Укрценру з фізичної культури і спорту людей з інвалідністю “Інваспорт” Оксана Скугарева, представники засобів масової інформації, спортивна громадськість Київщини, рідні та близькі спортсменів.

Направду традиційний український результат у виконанні паралімпійців-зимників: 13 із 19 спортсменів, які презентували Україну на цьому чемпіонаті світу вибороли високі нагороди, 7 із них – золоті нагороди.

Два українських подіуми у виконанні наших красунь-україночок  – Ляшенко Людмили (золото), Батенкової-Бауман Юлії(срібло) та Кононової Олександри (бронза) (у перший день змагань) та  знову ж таки Ляшенко Людмили (золото), Кононової Олександри (срібло) та Батенкової-Бауман Юлії (бронза) (п’ятий день змагань), стали справжньою окрасою цього чемпіонату світу.

Найкраще від команди України виступили:

•  Ляшенко Людмила – у здобутку 7 високих нагород, з яких 4 золоті медалі (!) (у тому числі 3 золоті медалі з біатлону, 1 золота з лижних перегонів), 2 срібні та 1 бронзова медалі з лижних перегонів;
  • Радь Тарас – у здобутку 6 високих нагород, з яких 3 золоті медалі з біатлону, 1 срібна та 2 бронзові медалі з лижних перегонів;
  • Шишкова Оксана – у здобутку 6 високих нагород, 1 золота, 2 срібні з лижних перегонів, 3 бронзові медалі у біатлоні.

Окремо хочеться відзначити виступ дебютантів: Кравчук Василь вперше виборов бронзову нагороду чемпіонату світу, а Капустей Андріана завоювала 2 бронзові нагороди.

Загалом на чемпіонаті світу у Канаді національна паралімпійська збірна команда України з зимових видів спорту була представлена 29 українськими спортсменами, з яких 11 осіб – з ураженнями опорно-рухового апарату та 8 осіб – з порушеннями зору, а також 10 спортсменів – гайди (спортсмени-лідери). 76 % збірної команди – чоловіки, а жінки – 24 %.

Національна паралімпійська збірна команда представлена 11 регіонами України (Вінницька, Волинська, Закарпатська, Київська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Тернопільська, Чернігівська, Львівська області та м. Київ).

У складі команди – 3 спортсмени-дебютанти чемпіонату,  що складає 10 % від загальної кількості учасників, а також досвідчені майстри лижних перегонівта біатлону, які неодноразово захищали честь України на міжнародних спортивних форумах: серед членів національної паралімпійської збірної команди України  увійшло 7 заслужених майстрів спорту України, 5 майстрів спорту України міжнародного класу та 10 майстрів спорту України.

Середній вік спортсменів – 26,5 років. Наймолодша учасниця збірної – шістнадцятирічна спортсменка з порушенням зору з Закарпатського регіону – Капустей Андріана (взяла 2 бронзові нагороди з біатлону у середній дистанції та спринті), а найстаршому учаснику – Лук’яненко Віталію (Харківська обл., порушення зору) – 40 років (який виборов 2 нагороди з біатлону, з яких 1 золота з вільного стилю та 1 бронзова у середній дистанції).

У змагальному сезоні 2018 – 2019 років національна збірна команда вже взяла участь у 2 кубках світу та 1 чемпіонаті світу, виборовши  107 нагород, з яких  20 золотих, 44 срібна та 43 бронзових медалей:

– кубок світу, з 10 по 20.12.2018 у м. Вуокатті (Фінляндія), вибороли 5 золотих, 14 срібних та 11 бронзову медалі, посівши 3-езагальнокомандне місце серед 21 країни-учасниці;

– кубок світу, з 11 по 20.01.2019 у м. Остерсунд (Швеція), вибороли 6 золотих, 14 срібних та 16 бронзових медалі та посіли друге місце після команди США;

– чемпіонат світу у м. Принс Джордж (Канада) виборовши 9 золотих, 16 срібних та 16 бронзових медалей, посівши 1-е загальнокомандне місце серед 17 країн-учасниць.

Кілька днів відпочинку і вже скоро, з 3 по 9 березня, команда братиме участь у чемпіонаті України з зимових видів спорту, який пройде на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру (с. Верхнє Турківського району Львівської обл.), і одразу по його завершенню візьме участь у останньому змаганні сезону 2018 – 2019 у кубку світу, який відбудеться з 10 по 18 березня у м. Саппоро (Японія). Українських паралімпійців традиційно підтримуватимуть офіційний технологічний діджітал-партнер Національного комітету спорту інвалідів України – компанія lifecell та офіційний спонсор Національного комітету спорту інвалідів України компанія ВОЛЯ.