Прикінцевий стрілецький турнір перед Токіо завершено

З 28 червня по 05 липня 2021 року в місті Нові-Сад, Сербія, пройшов останній перед Паралімпійськими іграми в Токіо міжнародний турнір (Гран-Прі) з паралімпійської кульової стрільби, що зібрав 105 спортсменів з 20 країн світу та став традиційно потужним у виконанні українських парастрільців. Національна паралімпійська збірна команда України, яка виступила у складі 10 спортсменів, виборола 13 медалей, з яких 3 золоті, 6 срібних та 4 бронзові. 7 з 10 спортcменів  – з високими нагородами! За кількістю медалей українські паралімпійці посіли перше місце у неофіційному медальному заліку цього турніру, за “золотом” – друге.

Оскільки змагальних днів всього 4, програма була досить насиченою. Спробуємо пережити кожен день цього міжнародного турніру разом з українськими паралімпійцями.

⚡Так, в перший день змагань наші спортсмени взяли участь та вибороли медалі у таких вправах (хоча б один спортсмен збірної команди України відзначився медаллю в кожній вправі дня):

• У вправі R4 (стрільба з пневматичної гвинтівки на 10 метрів стоячи, клас SH2, змішана дисципліна) у фіналі Плакущий Віталій показав перший результат, а Василь Ковальчук – другий;
  • у вправі Р1 (стрільба з пневматичного пістолета на 10 метрів, клас SH1,чоловіки), Денисюк Олексій здобув “срібло”, поступившись тільки спортсмену з Азербайджану;
  • у вправі R3 (стрільба з пневматичної гвинтівки на 10 метрів лежачи, клас SH1, змішана дисципліна) Щетнік Ірина здобула “бронзу”;
  • у вправі Р2 (стрільба з пневматичного пістолета на 10 метрів, клас SH1,жінки) Ляху Ірина здобула “бронзу”.

⚡У другий день змагань збірна команда України додала до свого доробку одразу дві золоті, одну срібну та дві бронзові нагороди. Переможцями стали:

• Дорошенко Андрій та Стоєв Юрій у вправі R1 (стрільба з пневматичної гвинтівки на 10 метрів стоячи, клас SH1, чоловіки) посіли друге та третє місце відповідно;
  • Щетнік Ірина у вправі R2 (стрільба з пневматичної гвинтівки на 10 метрів стоячи, клас SH1, жінки) змогла перемогти у жорсткійконкурентій боротьбі за перше місце зі спортсменкою з Швеції, чемпіонкою першого дня змагань;
  • Ковальчук Василь у вправі R5 (стрільба з пневматичної гвинтівки на 10 метрів лежачи, клас SH2, змішана дисципліна) посів третє місце;
  • Денисюк Олексій не мав рівних у вправі Р3 (швидкісна стрільба з малокаліберного пістолета на 25 м, клас SH1) та здобув “золото”.

⚡У третій, передостанній день змагань збірна команда України завоювала дві срібні нагороди.

Срібними призерами стали:

• Ковальчук Василь у вправі R9 (стрільба з малокаліберної гвинтівки на 50 метрів лежачи, клас SH2, змішана дисципліна);
  • Денисюк Олексій  у вправі Р4 (стрільба з малокаліберного пістолета на 50 м, клас SH1, змішана дисципліна).

⚡У четвертий, останній день змагань збірна команда України здобула одну срібну нагороду –  Щетнік Ірина  у вправі R8 (стрільба з малокаліберної гвинтівки на 50 метрів з трьох положень, клас SH1, жінки) поступилась у фіналі тільки спортсменці з Швеції. До речі, значною мірою саме доробок у три золоті медалі спортсменки з Швеції дозволив збірній цієї країни вибороти на одну золоту нагороду більше, ніж у збірної команди України.

Отож, у Денисюка Олексія – 1 золота та 2 срібні медалі,  Щетнік Ірини – 1 золота, 1 срібна та 1 бронзова медалі,  у Плакущого Віталія – 1 золота нагорода.

Особисті результати  спортсменів

Всі зазначені види програми (вправи) включені до програми Паралімпійських ігор Токіо 2020

2

До речі, цей турнір надав можливість проходження міжнародної медичної класифікації для нових спортсменів або ж тих, які потребували повторного проходження класифікації перед Іграми в Токіо. В збірній команді Україні також пройшов класифікацію новий спортсмен – Ситник Віталій.

Що ж, змагання завершено. Попереду лиш Токіо-2020, до якого Україна вже довший час має 7 ліцензій. Бажаємо успіху команді на шляху до Паралімпіади-2020!

#ShootingParaSport #Paralympic #ParalympicTeamUkraine #СтрільбаКульова #Shooting #Паралімпіада2020 #ВідРіоДоТокіо #BestTeam