Національна паралімпійська збірна команда з кульової стрільби виборола перше місце у світі

Національна паралімпійська збірна команда України з кульової стрільби так усіх зарядила на перемогу, що ніхто не сумнівався – парастрільці повернуться в Україну з кубку світу в перуанській Лімі з першим місцем! І ось зараз, у ці години та хвилини, українська збірна – у дорозі додому з першим місцем на кубку світу з кульової стрільби!!! У доробку України – 13 високих нагород – 7 золотих та  6 срібних медалей. У цьому кубкові світу взяли участь 157 спортсменів з 44 країн світу.

У прикінцевий, шостий змагальний день кубку світу перша вправа цього дня була ознаменована подвійним золотом для збірної команди України. В індивідуальному заліку у вправі R6 (стрільба з малокаліберної гвинтівки на 50 метрів лежачи, клас SH1, змішана дисципліна) Щетнік Ірина останніми впевненими пострілами виборола перше місце у фіналі. У цій же вправі команда у складі Дорошенка Андрія, Стоєва Юрія та Щетнік Ірини також посіла перше місце за заліком команд.

У вправі R5 (стрільба з пневматичної гвинтівки на 10 метрів лежачи, клас SH2, змішана дисципліна) Ковальчук Василь став другим у фіналі, а команда у складі Ковальчука Василя, Плакущого Віталія, Теліженко Анастасії посіла друге місце.

На жаль, трішки не вистачило Теліженко Анастасії до здобуття ліцензії на Паралімпійські ігри Токіо 2020 – єдина, кому вона поступилась це спортсменка з США, яка виборола право на участь у фіналі вправи R5 та здобула таку бажану ліцензію. Отож, число ліцензій до Токіо в України в паралімпійській стрільбі не змінилось – 7.

Загалом, усі спортсмени збірної виступили на цьому кубкові світу потужно: усі 7 спортсменів команди повертаються додому з високими нагородами, кожен із них, принаймні, з однією золотою медаллю. В цілому, у команді 6 мультимедалістів!

Найбільше нагород у команді виборола Щетнік Ірина – 3 золоті (1 командна) та 2 срібні медалі, Ковальчук Василь – 2 золоті (1 командна) та 2 срібні (1 командна) медалі, Дорошенко Андрій – 2 золоті(1 командна) та 1 срібна медаль, Стоєв Юрій – 1 золота (командна) та 1 срібна медалі, Денисюк Олексій – 1 золота, Плакущий Віталій та Теліженко Анастасія – 1 золота та 1 срібна медалі (обидві – командні).

Особисті результати  спортсменів

Виокремлені курсивом види програми (вправи) включені до програми Паралімпійських ігор Токіо 2020

1

Вітаємо національну збірну з успішним виступом на кубкові світу та бажаємо перемог на шляху до Токіо-2020!

Наступна зупинка парастрільців перед Токіо – міжнародний турнір (Гран-Прі) з паралімпійської кульової стрільби в м. Нові-Сад, Сербія, який проходитиме з 28 червня по 05 липня 2021 року.