І один у полі воїн: українська паравеслярка виборола 2 медалі міжнародної регати

Національна паралімпійська збірна команда України з веслування академічного у складі однієї спортсменки виборола 2 високі нагороди міжнародної регати, що з 31 травня по 06 червня 2021 року проходила в місті Гавірате, Італія. У змаганнях взяли участь понад 80 спортсменів з 18 країн світу.

Згідно формату змагань, веслярі змогли взяти участь у двох стартах, за системою попередніх стартів в другій половині одного дня та фіналів вранці наступного дня. Таким чином, змагання проходили з 4 по 6 червня і в програмі були представлені як класи човнів з програми Паралімпійських ігор, так і ті, що не входять до програми Паралімпійських ігор.

Українка Айсанова Анна, яка дебютувала на цих змаганнях, вперше пройшла міжнародну медичну класифікацію та відтепер може виступати у класі човнів з програми Ігор – двійка парна PR2Mix2x. Під час змагань в Гавірате Анна була заявлена в класі одиночний човен PR2W1x (входить до програми чемпіонату світу з паравеслування академічного), та взяла участь у обох стартах.

Під час першого старту наша спорстменка впевнено перемогла росіянку, виборовши “золото”, а під час другого старту, де взяли участь три спортсменки, Анна посіла друге місце, випередивши спортсменку з Кореї та поступившись досвідченій спортсменці з Польщі майже на 7 секунд.

(06.06.21)

Водночас з міжнародною регатою в Гавірате проходили останні кваліфікаційні старти відбору на Паралімпійські ігри – Фінальна паралімпійська кваліфікаційна регата (3-5 червня), за результатами якої визначився склад учасників Ігор Токіо 2020.

Загалом, для участі в Іграх ліцензії вибороли 24 країни з 5 континентів світу. І лише три (!) країни з 24 (США, Бразилія та Україна!) матимуть представництво у всіх чотирьох класах човнів з програми Паралімпійських ігор Токіо 2020. До речі, Україна  – єдина з європейських країн, яка виборола всі чотири ліцензії (за результатами чемпіонату світу 2019 року в м. Лінц, Австрія). Отож, вперед, до Токіо!

#Paralympic #ParalympicTeamUkraine #BestTeam #ВеслуванняАкадемічне #Rowing #Паралімпіада2020