Чоловіча збірна України з голболу вперше в історії виборола титул чемпіонки Європи та вже вдруге здобула паралімпійську ліцензію!

16 грудня у м. Подгориці, що в Чорногорії, в фінальному матчі українська чоловіча голбольна збірна тріумфувала над діючими чемпіонами Європи – збірною Литви, перемігши її у фінальному поєдинку чемпіонату Європи з розгромним рахунком 8:3. Це перший титул чемпіонки Європи для збірної України з голболу, який перервав серію з двох поспіль фінальних поразок на попередніх чемпіонатах. І саме цей титул забезпечив чоловічій збірній путівку до Парижу-2024!

Після початкової невдачі проти Чорногорії Україна відігралася, здобувши шість перемог поспіль, щоб отримати омріяний трофей ( про серію перемог до чверть фіналу ми писали раніше, 1/4 Україна – Греція 11:3, 1/2 Україна – Ізраїль 8:3, фінал Україна – Литва 8:3).

У фінальному протистоянні між двома найкращими європейськими командами останніх років українська оборона виявилася незламною. З самого початку першого тайму, вийшовши вперед і зрівнявши рахунок, Україна здобула перевагу в два м’ячі (3:1). У другому таймі українці ще більше збільшили темп гри і, незважаючи на сильну гру литовців, на цьому етапі результат був практично вирішений, закріпивши перемогу України.

Найкращими бомбардирами у складі тріумфаторів стали Федір Сидоренко та Родіон Жигалін, відзначившись по три голи, а Василь Олійник відзначився двічі.

Чемпіони Європи – полтавчани: Василь Олійник, Антон Стрельчик, Федір Сидоренко, Олександр Топорков, Євгеній Циганенко та Родіон Жигалін.

На жаль, жіночій команді вдалось вибороти лише 7 місце чемпіонату Європи (1/4 Греція Україна 6:1, Франція -Україна 4:1, та перемога за 7 місце 4:2 у Німеччини)

Загалом у змаганнях взяло участь 10 чоловічих та 9 жіночих команд.

Вітаємо команду з яскравою перемогою! Слава Україні!